Sebghat.com سبقت هرچی بخای همینجاست...
سبقت Sebghat.com
هر چی بخوای همینجاست...
صفحه اصلی مطالب تصادفی همکاری ارتباط باما
  Sebghat.com سبقت هرچی بخای همینجاست...
فیلم و انیمیشن(12)

گردشگری وهنر(135)

خودرو و هواپیما(49)

بازی و نرم افزار(125)

بازی آنلاین(80)

کمپانی ها(17)

شخصیت ها(10)

دانستنیها(166)

سرگرمی(81)

متون ادبی(11)

آموزشی(41)

تکنولوژی(410)

ترفند ها(37)

آشپزی(109)

علمی(61)

سلامت(46)

گالری(44)

کلیپ(83)

فال(125)  Sebghat.com سبقت هرچی بخای همینجاست...
تعداد بازدید:   1207 زمان ثبت:   17:47:28 1394-09-22
10 پیشنهاد، برای آن که غذای بهتری در مایکروویو درست کنید
مایکروویتان می تواند برایتان بهتر کار کند. در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه این امر امکان پذیر خواهد بود.

این روزها، زندگی انسان ها پر است از مشغله هایی که باعث شده، تا کمتر بتوانند همچون قدیم، از صبح اول وقت، صدای قل قل آش خوشمزه دیگی شان را راه بیندازند و با صرف وقت زیادی در آشپزخانه آشپزی کنند. به همین دلیل، فن آوری در این جا هم به کمک مردم آمده تا بتوانند به لطف دستگاه هایی چون مایکروویوها، خیلی سریع تر آشپزی کرده و از وقت استفاده کافی را ببرند. اما شاید خیلی ها که با این دستگاه ها آشپزی می کنند، نکاتی مهم برای پخت غذایی بهتر را ندانند. پس ما با دادن 10 پیشنهاد و یا راه حل، شما را کمک می کنیم تا از مایکروویتان، استفاده بهتری کرده و غذاها را راحت تر در آن ها درست کنید:

مواد غذایی خود را نازک تر درست کنید
بیشتر مایکروویوها، تنها می توانند مواد غذایی با ضخامت یک اینچ (2.54 سانتی متر) و یا کمتر را به خوبی بپزند. بنابراین، همیشه مطمئن شوید که مواد غذایی درون مایکروویو خود را به قطعات کوچک با ضخامت یک اینچ و یا کمتر از آن، برای پخت در مایکروویو آماده کرده باشید. البته باید گفت که در مایکروویوها، می توان مواد غذایی با ضخامت بیشتر از یک اینچ را هم پخت، اما این نکته را بدانید که به دلیل اشعه های مایکروویو برای پخت و پز مواد غذایی، بیشتر این مواد غذایی که ضخامت زیادی دارند، از بیرون حسابی پخته و از درون به مقدار کمی پخته می شوند. این امر باعث خواهد شد که ماده غذایی شما به طور یکسان پخته نشده و برای حل آن، زمان پخت و پز را افزایش دهید که این امر، خسته کننده و ناکارامد است.

سعی کنید که مواد غذایی را در لبه های بشقاب پخت قرار داده و وسط بشقاب را خالی نگه دارید
در هنگام شروع عملیات پخت و پز در مایکروویو، اشعه همیشه در ابتدا، به لبه های بشقاب پخت و پز مواد غذایی تابش کرده و بعدا به وسط این بشقاب می تابد. به همین دلیل، مواد غذایی که در لبه های بشقاب پخت و پز قرار دارند، زودتر از مواد غذایی در میانه بشقاب گرم و پخته می شوند. پس اگر بشقابی را در درون مایکروویتان قرار دهید و پس از مدتی از پخت و پز آن را خارج کنید، مشاهده خواهید کرد که مواد غذایی لبه های بشقاب، دارای حرارت و گرمای بیشتری نسبت به مواد غذایی موجود در میانه بشقاب هستند. پس همواره سعی کنید که مواد غذایی را در لبه های کناری بشقاب درون مایکروویو قرار دهید تا آن ها به طور یکسان پخته شوند.

می توانید ظرف های بیشتری از مواد غذایی را درون مایکروویو خود قرار دهید
برخی ها، دارای مایکروویو کوچکی هستند و نمی توانند همزمان، دو ظرف و یا بیشتر را در مایکروویو برای پختن قرار دهند. اگر چنین مشکلی دارید، نگران نباشید، برای آن که این بند مخصوص حل مشکل شماست! اگر که نیاز به قرار دادن دو ظرف و یا بیشتر از آن را در مایکروویو دارید، برای ظرف های بیشتر از یک عدد، از یک لیوان و یا فنجان برعکس استفاده، و آن ظرف ها را برروی این لیوان ها، درون مایکرویو قرار دهید، تا با این کار، جای بیشتری را برای پخت مواد غذایی بیشتر در مایکرویو داشته باشید. خیلی ساده!

نمک پس از حرارت و پخت و پز
نمک بر اثر اشعه، جذب مایکروویو خواهد شد. بنابراین، اگر در غذایتان، یک لایه نمک در بالای آن داشته باشید، وجود نمک باعث خواهد شد که بخش بالای مواد غذایتان خشک شود. پس اگر دوست دارید غذایتان نمک داشته باشد، بهتر است که پس از پخت در مایکرویو، نمک را به غذایتان اضافه کنید و یا این که مطمئن باشید که قبل از پخت ماده غذاییتان در مایکروویو، نمک به خوبی به درون ماده غذاییتان مخلوط شده باشد.

بخارپز کردن غذاها در مایکروویو
این روزها، خیلی ها از غذاهای پرچرب و پرکالری که بسیار برای بدن مضر است، فراری اند و به دنبال غذاهای سالم بخارپز می گردند. باید به شما بگوییم که به راحتی می توانید، غذاهایتان همچون سبزیجات و گوشت ها را در مایکروویو بخارپز کنید. برای این کار، آن ها را به ضخامت کمتر از یک اینچ قطعه قطعه کرده، و در درون یک کاسه سرامیکی به همراه 2 تا 3 قاشق آب قرار دهید و درب ظرف را نیز با یک بشقاب سرامیکی بپوشانید. خواهید دید که پس از 3 تا 4 دقیقه، موادغذایی بخارپز شما آماده سرو شدن هستند.

مواد غذایی خود را برای دوباره گرم کردن در کاور مخصوص محافظت کنید
همیشه مواد غذایی خود را برای دوباره گرم کردن در مایکروویو، در بسته بندی های پلاستیکی و یا ظروف شیشه ای و یا حتی حوله آشپرخانه قرار داده و سپس در مایکروویو قرار دهید. این کار باعث خواهد شد که مواد غذایی شما، پس از دوباره گرم شدن در مایکروویو خشک نشوند.

ظروف خود را برای قرار دادن در مایکروویو آزمایش کنید
همواره مطمئن شوید که آیا، کاسه و یا بشقابی که در مایکروویو قرار می دهید، بی خطر است؟ اگر می پرسید که چگونه مطمئن شویم، ما به شما می گوییم. دانشگاه ایالتی میشیگان می گوید: شما با انجام یک آزمایش ساده، می توانید از بی خطر بودن ظروف خود در مایکروویو مطمئن شوید. بدین صورت که ظرف موردنظرتان را برای آزمایش، به صورت خالی در درون مایکرویو قرار دهید و در ظرف دیگری هم، یک فنجان آب بریزید و آن را هم در کنار ظرف خالی مورد آزمایشتان در درون مایکروویو قرار داده و به مدت یک دقیقه مایکروویو را روشن کنید. پس از آن، دستگاه را خاموش و درب آن را باز کنید. اگر ظرف خالی مورد نظرتان، هنوز سرد بود، که باید بگوییم این ظرف برای انجام هر کاری در مایکروویو کاملا بی خطر است. اما اگر ظرف خالی مورد آزمایش، در این یک دقیقه کمی گرم شده بود، باید بگوییم که باید این ظرف را تنها برای گرم کردن مجدد مواد غذایی استفاده کنید و از استفاده آن برای پخت و پز خودداری کنید. اما اگر ظرف خالی مورد آزمایش، داغ شده بود، باید بگوییم که این ظرف برای هرگونه استفاده ای در مایکروویو ایمن نیست و نباید از آن برای هرکاری در درون مایکروویو استفاده کنید.

از ظروف مربع و یا مستطیل شکل استفاده نکنید
شورای شیمی آمریکا پیشنهاد می دهد که برای پخت و پز در مایکروویو، تنها از ظروف بیضی و یا گرد استفاده کنید و حتی المقدور به سراغ ظروف مربع و یا مستطیل شکل نروید. زیرا که مواد غذایی در ظروف گرد و یا بیضی شکل، به یک اندازه گرم می شوند و در ظروف مربع و یا مستطیلی، این امر به دلیل گوشه های این ظروف در جذب بیشتر گرما نسبت به سایر قسمت های دیگر رخ نمی دهد و در این ظروف، گوشه ها، انرژی بیشتری را نسبت به سایر قسمت های ظرف دریافت می کنند، که این امر باعث خواهد شد که پخت و پز مواد غذایی به طور یکسان انجام نپذیرد و مواد غذایی در گوشه های این ظروف، گرما را سریع تر و بیشتر دریافت کنند.

نقاط داغ مایکروویتان را پیدا کنید
در داخل هر مایکروویو، نقاطی وجود دارد که سریع تر از سایر نقاط گرم می شوند. شما می توانید با پیدا کردن این نقاط، مواد غذایی خود را در آن نواحی قرار داده تا سریع تر بپزند. برای پیدا کردن این نقاط داغ هم، راه حل ساده ای وجود دارد، بدین صورت که، کل صفحه مایکروویتان را با خمیر بپوشانید و به مدت 50 ثانیه مایکروویو را روشن و سپس خاموش کنید. آن گاه درب مایکروویو را باز کرده و قسمت هایی از صفحه که خمیر در آن جا پف کرده است را پیدا کنید. این قسمت ها همان نقاط داغ مایکرووتان هستند که زودتر از قسمت های دیگر، اشعه مایکروویو را دریافت می کنند. پس از این، برای سریع تر پختن مواد غذایی تان، می توانید روی این نقاط حساب باز کنید و مواد غذایی تان را در این نواحی برای پخت سریع تر قرار دهید.

از شر بوی بد درون مایکروویتان خلاص شوید
ممکن است که مایکروویو شما، پس از مدتی استفاده و پخت انواع و اقسام غذاها و یخ زدایی گوشت های یخ زده بیرون آمده از فریزر، دارای بوی نامطبوعی شده، که برپختن غذاها و کیفیت آن ها تاثیر بگذارد. پس برای خلاص شدن از شر بوی بد درون مایکروویو، یک یا دو فنجان آب را با نصف فنجان آب لیمو مخلوط کرده و با یک پارچه پنبه ای و یا حرارتی، سر فنجان را پوشانده و برای حدود پنج دقیقه درون مایکرویو قرار دهید. برای رهایی از شر بوهای نامطبوع قوی تر، شاید لازم باشد که این روند را چند بار تکرار کنید.

منبع:cnet
تعداد رای=1
Sebghat.com سبقت هرچی بخای همینجاست...
   Sebghat.com سبقت هرچی بخای همینجاست...Sebghat.com سبقت هرچی بخای همینجاست...


بیشترین رای

کلیپ دو روزه:تاریخ کل ایران در 5 دقیقه(فیلمی که با دیدن 30 ثانیش دیگه نمیتونید رهاش کنید)

عکس های خنده دار و جالب و دیدنی (2)

عکس های خنده دار و جالب و دیدنی (9)

خطای دید های بسیار جالب

عکس های خنده دار و جالب و دیدنی (8)

عکس های خنده دار و جالب و دیدنی (6)

10 چیزی که هرگز فکر نمی‌کنید چاق‌تان کند

عکس های خنده دار و جالب و دیدنی (3)

۱۰ فایده شگفت انگیز عرق کردن

عکس نوشته های جدید در هر موضوعی!!!

بازی آنلاین زنبور بی باک

قشنگ ترین لب و سینه جهان

رابرت، عروسک نفرین‌شده!!!

نقاشی دنباله دار بسیار زیبا

9 موردی که شاید درباره مینیون‌ها نمی‌دانستید!

7 عادت نادرست که سلامت کلیه ها را به خطر می اندازد!

بازی آنلاین سوراخی برای زنده ماندن...

بازی آنلاین به در و دیوار نخوری!

داستان ترسناک

عکس های خنده دار و جالب و دیدنی (4)
بیشترین بازدید

عکس های خنده دار و جالب و دیدنی (8)

۱۰ فایده شگفت انگیز عرق کردن

عکس های خنده دار و جالب و دیدنی (9)

عکس های خنده دار و جالب و دیدنی (6)

خطای دید های بسیار جالب

10 چیزی که هرگز فکر نمی‌کنید چاق‌تان کند

آشنایی با نیکولا تسلا؛ مردی که هرگز بیش از ۲ ساعت نخوابید!

عروسی سنتی در نقاط مختلف ایران

مردم با این 7 چیز درباره ی شخصیت شما قضاوت می کنند

کلیپ دو روزه:تاریخ کل ایران در 5 دقیقه(فیلمی که با دیدن 30 ثانیش دیگه نمیتونید رهاش کنید)

جوک های تازه کشف شده!

عکس هایی از شیلا خداداد

عکس های ناز از خرگوش های ناز

لبخند سگی

عکس هایی از الناز شاکر دوست

عکس های جذاب از بهنوش بختیاری

دختر خوش‌شانس اهل کالیفرنیا، آیفون 6 اس جدیدش را 3 روز زودتر از موعد دریافت کرده است!

۲۷ تصویر عجیب و باور نکردنی که در ظاهر فتوشاپ هستند ولی در واقع کاملا حقیقی میباشند !

عکس دختران اسپانیایی بعد مراسم گوجه

داستان:خودداری
آخرین بازدید

10 پیشنهاد، برای آن که غذای بهتری در مایکروویو درست کنید

زمین دیگری در حال شکل‌گیری است

کلیپ دو روزه:ممد باقر رفته باشگاه

بازی آنلاین دوران جنگ

طرز تهیه خورش داوود پاشا

فال روز یکشنبه 10 آبان 1394

مایکروسافت ویندوز، سی ساله شد؛ تاریخچه تصویری از ویندوز 1.0 تا ویندوز 10

بازی آنلاین تسخیر کن!

بازی آنلاین چینش جعبه ها

سرویس YouTube Gaming به صورت رسمی در دسترس قرار گرفت؛ اعلام آمادگی جنگ با Twitch توسط یوتیوب!

بنچمارک Meizu Pro 5 منتشر شد؛ عملکرد بهتر از سامسونگ گلکسی اس 6

گزارش مالی سامسونگ منتشر شد؛ افزایش سوددهی غول کره‌ای پس از هفت فصل افت متوالی

بازی فوق العاده زیبا و پرطرفدار نبرد آتشین تانک ها (World of Tanks Blitz)

طرز تهیه پیتزا کدو حلوایی

هر آنچه که از چیپ‌ست اپل A9 باید بدانید

عکس های خنده دار و جالب و دیدنی (9)

فال روزانه | فال روز چهارشنبه 1 مهر 1394

عکس های خنده دار و جالب و دیدنی (30)

فال روزانه | فال روز شنبه 28 شهریور 1394

از 24 مهرماه گروه‌های OneDrive از دسترس خارج می‌شوند

  Sebghat.com سبقت هرچی بخای همینجاست...